Kurs na rzeczoznawcę samochodowego Lublin

Z powodu zwiększającej się ilości aut na drogach, zmniejszającej się ostrożności oraz brawurowej jeździe, różnego rodzaju wypadki czy kolizje to nasza codzienność, która nikogo już nie dziwi. Kiedy już ochłoniemy po niefortunnym zdarzeniu, pierwszą z myśli, która przychodzi do głowy jest zastanowienie się nad tym, co z zrobić z samochodem i ile pieniędzy będzie kosztowała naprawa? Właśnie w takich sytuacjach potrzebny będzie rzeczoznawca samochodowy

Czym zajmuje się rzeczoznawca samochodowy? - Kurs Lublin

Rzeczoznawca samochodowy zajmuje się wyceną pojazdów w różnych okolicznościach. Analizie poddaje całe auta, aby oszacować ich wartość, uszkodzenia powstałe w skutek wypadku, kolizji lub innego zdarzenia losowego oraz ustala, w jaki sposób do nich doszło.

Jego fachowe oko oraz doświadczenie są nieocenione w wielu sytuacjach, nie tylko związanych ze stłuczkami. Poza dokładną wyceną szkód, która następnie stanowi ważną informację dla ubezpieczyciela, przyda się także wtedy, kiedy chcesz sprzedać auto i nie wiesz, jaką ustalić cenę. Zwłaszcza, gdy w Twoim garażu stoi wyjątkowy, drogi bądź unikatowy samochód.

Warto zapoznać się z opinią rzeczoznawcy samochodowego w sytuacji, gdy chcesz kupić droższe auto z drugiej ręki. Taka osoba sprawdzi jego ogólny stan, a zwłaszcza miejsca i cechy, które mogą wskazywać, że uczestniczył w wypadku lub jest po remoncie.

Również w sytuacji sprowadzenia uszkodzonego samochodu zza granicy pomoc rzeczoznawcy może być nieoceniona. Koszt, który zapłacisz za niego oraz za opłatę celną, będzie o wiele niższy, niż w przypadku w pełni sprawnego egzemplarza.

Kurs rzeczoznawcy samochodowego Lublin

Specmot Academy to firma dla tych, którzy chcą się wykształcić w zawodzie i odbyć kurs rzeczoznawcy samochodowego. Lublin to Twoje miejsce zamieszkania? W takim razie zgłoś się do nas, jeśli posiadasz co najmniej średnie wykształcenie, masz przynajmniej 2 lata doświadczenia w motoryzacyjnej branży lub ukończone studia wyższe techniczne na kierunku związanym z samochodami, zdobyłeś prawo jazdy kategorii A, B i C bądź C1, a także jesteś niekarany wyrokiem sądu za umyślnie spowodowane przestępstwo.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a my udzielimy Ci więcej informacji na temat specyfiki szkoleń na rzeczoznawcę samochodowego oraz dostępnych terminów. Skorzystaj z naszej oferty kursów i przekonaj się, że ten zawód ma przyszłość.